FutGolf

FootGolf je kombináciou dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm. Pravidlá z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu. FootGolf sa hrá po celom svete v rôznych formách. Je zastrešený medzinárodnou federáciou pre FootGolf (FIFG).

Kde sa dá hrať FootGolf?

 • Golf Park Rajec, Žilina

  Golf Park Rajec – 9 jamkové golfové ihrisko sa nachádza v katastri mesta Rajec, pri obci Veľká Čierna, s krásnou scenériou Strážovských vrchov. Súčasťou areálu je kryté cvičné odpalisko, tréningové plochy na krátku hru, klubový dom s terasou otvorenou, aj krytou. Terasa je vybavená krbom s grilom a vydávacím pultom. Stravovanie pri väčších podujatiach zabezpečuje cateringová spoločnosť, externý dodávateľ. V klubovom dome je hráčom k dispozícii denný bar s teplými a studenými nápojmi. K dispozícii je aj malý golfový obchod so základnými golfovými potrebami. Areál využívajú členovia domovského golfového klubu (Žilinsko – rajecký golfový klub), aj široká golfová verejnosť. Podmienkou pre vstup na ihrisko je platnosť tzv. zelenej karty, oprávnenia na hru. Spoločnosť pripravuje aj podujatia pre úplných začiatočníkov.


  Adresa:

  Bystrická 66, 015 01 Rajec, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5262 show_average='true']

  Art Hotel Kaštieľ, Senec

  V parku pri kaštieli sa nachádza 9 jamkové FootGolfové ihrisko, ktoré patrí k jedným z prvých ihrísk pre tento šport na Slovensku. FootGolf je nový šport, ktorý vznikol spojením dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Je určený pre všetkých - bez ohľadu na pohlavie, vek a to, či ste už niekedy kopli do lopty. Cieľom hry je umiestniť loptu do jamky, na čo najmenší počet kopnutí.


  Adresa:

  Majorháza 373/1, 900 44 Tomášov, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3689 show_average='true']

  Art Hotel Kaštieľ – Tomášov, Senec

  Art Hotel Kaštieľ – Tomášov

  Kontakt:

  www.hotelkastiel.sk
  eventy@hotelkastiel.sk
  +421 2 209 093 00

  Kaštieľ a jeho okolie ponúka množstvo aktivít pre všetky vekové kategórie.

  V parku obklopujúcom kaštieľ si môžete zahrať Footgolf alebo Adventure golf. Počas letných mesiacov je v parku otvorený vyhrievaný bazén. Pre tých, ktorí si radi namáhajú mozgové bunky, je v blízkosti bazéna k dispozícii veľká záhradná šachovnica aj s figúrkami. Vedľa šachu si môžete zahrať aj ruské kolky.

  Od roku 2012 patrí k stálym obyvateľom anglického parku pri Tomášovskom kaštieli aj stádo danielov. Z jedného samčeka a dvoch samičiek sa veľkosť stáda do roku 2016 zvýšila už na 9 danielov.

  FootGolfové ihrisko

  V parku pri kaštieli sa nachádza 9 jamkové FootGolfové ihrisko, ktoré patrí k jedným z prvých ihrísk pre tento šport na Slovensku.

  FootGolf je nový šport, ktorý vznikol spojením dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Je určený pre všetkých - bez ohľadu na pohlavie, vek a to, či ste už niekedy kopli do lopty. Cieľom hry je umiestniť loptu do jamky, na čo najmenší počet kopnutí.

  Ihrisko Adventure golfu

  V parku pri kaštieli sa nachádza 18 jamkové ihrisko Adventure golfu.

  Adventure golf je zábavná hra pre všetky vekové kategórie. Ide o kombináciu veľkosti minigolfu a prírodných prekážok známych z golfu, ako napríklad terénne nerovnosti alebo piesočné bunkre. Rovnako ako pri bežnom golfe je cieľom hry dostať loptičku do jamky na čo najmenší počet úderov.

  Súčasťou ihriska je aj unikátny elektronický systém, vďaka ktorému si nemusíte skóre zapisovať na papier.


  Adresa:

  Art Hotel Kaštiel, Majorháza 373/1, 900 44 Tomášov, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5835 show_average='true']

  Eurovalley Golf Park Club, Malacky

  Eurovalley Golf Park Club

  Kontakt:

  www.golf.sk

  Prvé oficiálne 18 – jamkové ihrisko na Slovensku vzniklo v auguste 2014 v Malackách v Eurovalley Golf Park Club (EGPC) na 9 – jamkovom golfovom ihriskuHistória golfového ihriska. Eurovalley Golf Park Club (EGPC) bol ako združenie založený 26. 11. 2007 a bol prijatý za riadneho člena Slovenskej Golfovej Asociácie na konferencii SKGA v januári 2008. EGPC zahájilo svoju aktívnu činnosť v júli 2009 po uvedení 27 – jamkového areálu v Malackách do bežnej prevádzky pre celú golfovú verejnosť. Spolu s Golf and Country Club Bratislava – Bernolákovo je členom vyššieho združenia právnických osôb v oblasti golfu v Bratislavskom regióne a spolu tvorí Black & White Golf Resort Bratislava.


  Adresa:

  Továrenská, 901 01 Malacky, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3686 show_average='true']

  Golf Klub Elán, Pezinok

  Golf Klub Elán

  Kontakt:

  www.gcelan.sk

  FootGolf je spojenie  futbalu a golfu. Skóre sa počíta ako pri golfe. Futbalová lopta sa kope z  odpaliska cez fairway až k jamke. Najnižší počet kopov určuje víťaza. Naše ihrisko sa nachádza na golfovom ihrisku a má 9 jamiek  v dĺžke od 70 do 136m.


  Adresa:

  Pezinská 901/5, 900 25 Chorvátsky Grob-Čierna Voda, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3688 show_average='true']

  Grafobal Group Golf Resort Skalica, Skalica

  Hoci je stále povedomie o FootGolfe na Slovensku pomerne malé, zvedavosť privádza na ihriská čoraz väčšie množstvo športovcov. K ihriskám, ktoré otvorili na Slovensku prvé FootGolfové ihriská sa pridal v apríli roku  2015 aj skalický Grafobal Group Golf Resort. Priaznivcom tohto športu ponúka hru na 18 - jamkovom ihrisku, ktoré je situované v malebnom prostredí vinárskeho regiónu slobodného kráľovského mesta Skalica. Golfový rezort taktiež v sezóne 2016 organizuje viacero FootGolfových turnajov, o ktorých pravidelne informuje na svojich facebookových stránkach.


  Adresa:

  Mazúrova 760/2, 909 01 Skalica, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3687 show_average='true']
 • [userpro template=card user=izzy]

  (15.09.2019)
  Futgolf na liptove

  Hľadám niekoho kto by si rád zahral Futgolf

  Úroveň:
  Mierne pokročilý

  Hľadám pohlavie:
  Nezáleží

  Kde:
  Na nejakom peknom ihrisku

  Na kedy:
  Cez víkend