Geocaching

Ak ste si kúpili GPS a neviete na čo sa dá všetko využiť, tak môžete rozmýšľať nad geocaching-om. Asi desatročie dozadu bol geocaching ešte málo objavenou novinkou.Prvá časť slova sa skladá z geo, značí spoluprácu so Zemou a druhá cache – skrýš. Hra ponúka narábanie s modernými vymoženosťami ako je GPS, dušok adrenalínu a hlavne stik s prírodou. Vo výbave nesmie chýbať GPS, mobilné dáta alebo pristup na internet a veľa trpezlivosti. Zapojiť sa môže každý. Vašou úlohou je lovenie cache (kešky), malej jednoduchej kazety, schovanej na neznámom mieste. Na internetovej stránke geocaching-u sa nachádzajú súradnice a indície k hľadanému „pokladu“ a ak sa podaril nález, tak svoj úspech si tu ťiež zapíšete. Obsah škatuľky skrýva logbook, ceruzku a nejaké drobnosti, ktoré si na výmenu za iné srandičky môžete odniesť ako suvenír.

 • Zimné stredisko SNOWLAND, Martin

  Zimné stredisko SNOWLAND

  Kontakt:

  www.snowland.sk
  [email protected]
  +421 903 11 22 11

  Stredisko SNOWLAND je zamerané na rodinné lyžovanie s vysokou úrovňou doplnkových služieb, od mesta Martin je vzdialené 12,5 km. Architektonicky moderne poňaté lyžiarske stredisko bolo budované ako prímestské stredisko s bezproblémovým prístupom motorovými vozidlami. Bezplatné parkovacie plochy sú pripravené pre 1200 osobných vozidiel a 10 autobusov.

  Priaznivo položený severo-východný svah vytvára dobré podmienky pre lyžovanie a snowboardovanie od decembra až do marca. Upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 830 m, na ktorých je 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5600 m a obtiažnosťou od  ľahkých cez turistické a mierne.

  Viac info na: http://www.snowland.sk/sk/nase-stredisko


  Adresa:

  Valčianska dolina 1054, 038 35 Valča, Slovensko

  Geocaching.com

  Poďte si zahrať geocaching. Na Slovensku je vyše tisíc skrýš, ktoré môžete objaviť a získať suvenír z lovu.  Viac info a fotiek na http://galeria.geocaching-sk.info/ alebo https://www.geocaching.com/guide/default.aspx


  Adresa: