Korčuľovanie na ľade

Korčuľovanie je činnosť, počas ktorej dochádza k pohybu po hladkom povrchu pomocou špeciálnych pomôcok zvaných korčule. Medzi najznámejšie spôsoby korčuľovania patrí korčuľovanie na ľade a inline korčuľovanie. Základným princípom korčuľovania je prenášanie váhy tela z jednej nohy na druhú, čím sa uvádza telo do pohybu. Korčuľovanie na ľade sa vykonáva pomocou korčúľ, ktoré sú v spodnej časti vybavené špeciálnou úzkou čepeľou. Korčuľovanie je súčasťou rekreačných športov, ale aj profesionálnych ako je ľadovýhokej, krasokorčuľovanie alebo rýchlokorčuľovanie.

Kde si môžem zakorčulovať?

 • Villa Betula, Liptovský Mikuláš

  Vitajte v celoročnom turistickom stredisku VILLA BETULA RESORT*** uprostred malebného Liptova. Od roku 1999 budujeme modernú rodinnú destináciu, v ktorej nájdu oddych a zábavu deti aj rodičia. Dominantou nášho prírodného areálu je najväčšie detské ihrisko na Liptove a detská zábavná hala BABYLAND. U nás nájdete desiatky outdoorových a indoorových atrakcií, môžete si užiť jazdy na koni, navštíviť zvieraciu farmu alebo si vychutnať zážitkovú gastronómiu v štýlovej reštaurácii.

  Ak hľadáte miesto, pre ktoré sa hodí označenie rozprávková rodinná dovolenka, ste na správnej adrese. Radi Vás o tom presvedčíme našim rodinným prístupom, profesionálnymi službami a ústretovosťou. Tak neváhajte a vstúpte spolu s nami do rozprávky, ktorá nikdy nekončí...


  Adresa:

  Brnice 166, 032 23 Liptovská Sielnica, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5082 show_average='true']

  Vinianske jazero, Michalovce

  Vinianske jazero

  Kontakt:

  www.vinne.sirava.sk
  infocentrum@vinne.sk
  +421 56 649 21 32


  Adresa:

  072 31 Vinné, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=4960 show_average='true']

  AVION klzisko, Bratislava

  AVION klzisko

  Kontakt:

  www.avion.sk

  Celoročná ľadová plocha v nákupnom centre Avion Shopping Park v bratislavskej časti Trnávka s rozmermi 30×15 metrov je pre verejnosť k dispozícii na korčuľovanie.


  Adresa:

  Ivanská cesta 5740/16, 821 04 Bratislava, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3725 show_average='true']

  Hokejová hala Hamikovo, Senec

  Hokejová hala Hamikovo

  Kontakt:

  www.hamikovo.sk

  Zimný štadión je určený na hokejové zápasy a turnaje, tréningy, krasokorčuľovanie, verejné korčuľovanie a na prenájom ľadovej plochy. Hala disponuje plochou s dĺžkou 56 metrov a šírkou 26 metrov.


  Adresa:

  Hamuliakovo 555, 900 43 Hamuliakovo, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3729 show_average='true']

  Zimný štadión Dúbravka, Bratislava

  Zimný štadión Dúbravka

  Kontakt:

  www.starz.sk

  Zimný štadión na Harmincovej ulici v Dúbravke ponúka prenájom ľadovej plochy a korčuľovanie verejnosti. Uskutočňujú sa tu aj kurzy pre deti materských škôl pod vedením špičkových trénerov I. trénerskej triedy a krasokorčuliarskych reprezentantov, ktoré organizuje Krasokorčuliarsky športový klub Slovan Bratislava.


  Adresa:

  Harmincova 3211/2, 841 01 Dúbravka, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3723 show_average='true']

  Zimný štadión Lamač, Bratislava

  Zimný štadión Lamač

  Kontakt:

  www.icearena.sk

  Nový zimný štadión Ice Arena s tréningovou ľadovou plochou s rozmermi 26 x 56 metrov. Príjazd na štadión je z Borinskej ulice. Zimný štadión je umiestnený na školskom dvore v areáli Súkromnej obchodnej akadémie Liberta.


  Adresa:

  Borinská 1676/23, 841 03 Bratislava, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3726 show_average='true']

  Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava

  Zimný štadión Ondreja Nepelu (bývalé názvy Samsung Aréna, ST Arena, T-Com Arena) je najstaršou hokejovou halou na Slovensku.S kompletnou prestavbou štadióna pre hokejový svetový šampionát v roku 2011 začalo mesto Bratislava 23. apríla 2009. Práce na stavbe zimného štadióna  boli ukončené koncom novembra 2010, tréningové haly a podzemné parkovisko bolo hotové 28. februára 2011.Do roku 2008 bola kapacita štadióna 8 350 divákov na sedenie vrátane Sky boxov, Sky Lounge, po prestavbe je kapacita haly 10 000 miest.


  Adresa:

  Odbojárov 1295/9, 831 04 Bratislava, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3722 show_average='true']

  Zimný štadión Vladimíra Dzurillu, Bratislava

  RŠK dlhodobo organizuje v priestoroch ZŠ V. Dzurillu kurzy základného korčuľovania pre deti materských škôl MČ Bratislava – Ružinov. Máme vytvorené priaznivé  podmienky pre organizáciu športovo-spoločenských podujatí: hokejové turnaje, exhibičné stretnutia, firemné podujatia, ľadová revue a pod.


  Adresa:

  Ružinovská 4811/4, 821 01 Bratislava, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=3724 show_average='true']