Opekanie v prírode

Čo je lepšie, ako vyraziť si v slnečný deň s priateľmi do prírody? Ukážeme vám tie najkrajšie miesta na opekačku a piknik, o ktorých ste ani len netušili. Budeme ich s vami zdieľať a vy môžete vďaka nám zažiť nezabudnuteľné chvíle.

 

Kde si môžeš ísť opekať

 • Camping Dunajec, Kežmarok

  Camping Dunajec je situovaný v prekrásnom prostredí vstupnej brány do Pieninského národného parku a leží priamo na brehu rieky Dunajec s čarovným výhľadom na dominantu Pienin - vrch "Tri Koruny".

  Sídlo campingu, Červený Kláštor, je turistickou perlou Zamaguria a strediskom cestovného ruchu s medzinárodným významom.

  Camping, vzhľadom k svojej polohe, je ideálnym miestom na stanovanie pre všetkých vodákov, cyklo turistov a peších turistov, ktorí chcú prežiť aktívnu dovolenku v srdci prírody. Svojím kompletným vybavením poskytuje camping aj výborné možnosti na caravaning a agroturistiku.

  Kapacita campingu Dunajec je 150 osôb.V areáli campingu sa nachádzajú nové hygienické zariadenia so sprchami, WC, teplou a studenou vodou, chemickou výlevkou, kuchynkou, vaňou na pranie, sušiakmi na odevy a neoprény, elektrickými prípojkami, verejným osvetlením, verejnými ohniskami so zásobou dreva, vyhradenými parkovacími miestami.

  V areáli campingu sa nachádza požičovňa športových potrieb - kanoe, kajaky, bicykle, rafty, taktiež nástupiská pre lode priamo na vodu a prístav pltí, multifunkčné športové ihrisko s umelým povrchom ( futbal, volejbal, tenis, basketbal ), detské ihrisko, kondičná dráha a paintballové ihrisko.

  Domácu stravu si môžete objednať v štýlovej reštaurácii Penziónu Pltník, ktorý leží v bezprostrednej blízkosti campingu. V lete si môžete posedieť na malej terase, či navštíviť našu letnú reštauráciu - FURMANSKÝ DVOR - kolibu s grilom priamo na brehu Dunajca s neopakovateľnou atmosférou (na objednávku grilovanie aj so živou goralskou muzikou), kolibu s rýchlym občerstvením, prípadne si môžete niečo uvariť alebo opiecť aj na ohniskách.


  Adresa:

  059 06 Červený Kláštor, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5379 show_average='true']

  Kúpele Červený Kláštor, Kežmarok

  Kúpele Červený Kláštor

  Kontakt:

  smerdzonka.eu
  recepcia@kupeleck.sk
  +421 914 338 820

  KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR SMERDŽONKA, sú prvé, po vojne obnovené kúpele na Slovensku. Ich história siaha do prvej polovice 19. storočia, kedy ako prvý začal liečivé účinky tunajšej vody využívať miestny mlynár, ktorý pre záujemcov pripravoval teplé vaňové kúpele vo svojej stodole.V roku 2010 začal nový majiteľ s výstavbou kúpeľného Domu zdravia a už začiatkom roka 2012 sa znovu otvárajú brány kúpeľov v Červenom Kláštore pre širokú verejnosť. Najväčším bohatstvom a základným kameňom zdravotnej starostlivosti je jedinečná prírodná liečivá minerálna voda ,,SMERDŽONKA“, ktorá je vďaka svojmu zloženiu, bohatému na minerálne látky a sírovodík, predurčená hlavne na liečbu kožných chorôb, ale aj chorôb pohybového aparátu, neurologických chorôb, či ako pitný režim pri poruchách tráviaceho ústrojenstva.s


  Adresa:

  147, 059 06 Červený Kláštor, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5377 show_average='true']

  Biofarma príroda, Malacky

  V areáli sa nachádzajú hospodárske zvieratá, hospodárske objekty ako mliečnica a pekáreň, ihriská, reštaurácia s letnou terasou. V areáli sa nachádza množstvo nádherných stromov a kríkov, lúky, ovocné sady, lesné škôlky, vinič.

  S tým súvisia naše plány, naša ďalšia práca. Najbližším plánom je spustenie a realizácia Náučného botanického chodníka. Hľadáme a komunikujeme s odborníkmi, ktorí by nám pomohli označiť tie nádherné stromy, ktoré sa na farme nachádzajú a dozvedieť sa o nich viac, určiť ich vek. Vytvoriť chodník s informačnými tabuľami, umiestniť k nim oddychové lavičky a primäť našich malých i veľkých návštevníkov zdvihnúť hlavu hore a naučiť vnímať krásu stromov.

  Farmu v čoraz väčšej miere objavujú školy a škôlky. Záujem o náučný charakter areálu prejavili aj stredné školy, dokonca tím pedagógov. Toto je rozmer farmy, ktorý sa budeme snažiť rozšíriť. Rastie záujem o pôvodné výrobky, o ich spôsob výroby, o ich možnosti a vplyv na zdravie.

  Viac info na: http://www.biofarma.sk/biofarma_priroda


  Adresa:

  Dúbrava - Botanická záhrada, 900 31 Stupava, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5350 show_average='true']

  Camping Lazy, Krupina

  Spoznajte Slovensko z iného uhla. Mimo civilizácie, preč z mesta, ďaleko od komerčných kempingov, ktoré nájdete kdekoľvek v Európe. Vmestíme k nám až 15 stanov, karavanov či inak kempujúcich táborníkov. Naša farma má 8 hektárov pozemku, na ktorých si každý vyberie miesto podľa svojej chuti. Náš kemping je ako stvorený pre milovníkov prírody, turistov a v neposlednom rade, psíčkarov. Ku kempu patria nové a čisté hygienické zariadenia. Cena za prenájom 4L stanov je 150 až 175 euro za stan/týždeň.


  Adresa:

  Farm & Camping Lazy, Cerovo 163, 962 52 Cerovo, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5121 show_average='true']

  Mara camping, Liptovský Mikuláš

  Mara camping

  Kontakt:

  maracamping.sk
  recepcia@maracamping.sk
  +421 905 828 444

  Mara CAMPING LIPTOVSKÝ TRNOVEC je jediným kempingom na brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných i outdoorových športov. Ponúka dokonalé podmienky pre jachting a windsurfing, možnosť rybolovu, vyhliadkovej plavby loďou, cyklotúry, turistiku a veľa ďalších možností.Celý areál kempingu je uzatvorený, oplotený, strážený kamerovým systémom a bezpečnostná služba na vrátnici dohliada na bezpečnosť kempu 24h/7 dní v týždni. Vstup majú povolený len ubytovaní a kempujúci. V areáli je k dispozícií zdarma Wi-Fi, práčka, potraviny a požičovňa športových potrieb. Bezbariérový prístup je samozrejmosťou.

  Viac info na: http://maracamping.sk/kontakt/informacie-o-kempe/


  Adresa:

  031 01 Liptovský Trnovec, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5052 show_average='true']

  Villa Betula, Liptovský Mikuláš

  Vitajte v celoročnom turistickom stredisku VILLA BETULA RESORT*** uprostred malebného Liptova. Od roku 1999 budujeme modernú rodinnú destináciu, v ktorej nájdu oddych a zábavu deti aj rodičia. Dominantou nášho prírodného areálu je najväčšie detské ihrisko na Liptove a detská zábavná hala BABYLAND. U nás nájdete desiatky outdoorových a indoorových atrakcií, môžete si užiť jazdy na koni, navštíviť zvieraciu farmu alebo si vychutnať zážitkovú gastronómiu v štýlovej reštaurácii.

  Ak hľadáte miesto, pre ktoré sa hodí označenie rozprávková rodinná dovolenka, ste na správnej adrese. Radi Vás o tom presvedčíme našim rodinným prístupom, profesionálnymi službami a ústretovosťou. Tak neváhajte a vstúpte spolu s nami do rozprávky, ktorá nikdy nekončí...


  Adresa:

  Brnice 166, 032 23 Liptovská Sielnica, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5082 show_average='true']

  Camping Pullmann Piešťany, Piešťany

  Autocamping sa nachádza 1000 m od stredu kúpeľného mesta Piešťany. Bezprostredne susedí s riekou Váh a začínajúcim jazerom Sĺňava. Ubytovanie je možné v stanoch, karavanoch, chate a chatkách. Priamo v autocampingu sa nachádza bufet s terasou na príjemné posedenie, dva bazény s termálnou vodou, detské ihrisko, petang. Parkovanie možné u chatky či stanu.Areál campingu disponuje Wifi pripojením na internet až do vášho karavanu, ktoré je samozrejme zdarma. V okolí je možnosť vodného lyžovania na Ratnovskej zátoke, 11km cyklookruh Sĺňava vhodný aj pre inline korčuliarov, kúpele Piešťany.


  Adresa:

  Cesta Janka Alexyho, 921 01 Banka, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5093 show_average='true']

  Kemp Belá, Žilina

  Kemp Belá

  Kontakt:

  www.campingbela.eu
  +421 / 41 5695 135

  Camping sa tiahne pozdĺž rieky Varínka, medzi Belou a Terchovou.Od cesty ho oddeľuje výsadba stromov. Rozľahlosť kempingu, 2000 m2, umožní každému nájsť si miesto vyhovujúce práve jemu. Šum lesa a hukot rieky dotvárajú príjemnú atmosféru fatranskej doliny.

  Máte možnosť ubytovať sa v stane, v prenajatej chatke, vo svojom karavane. Nechýbajú tu ani elektrické prípojky pre karavány, novovybudované sociálne zariadenia, sprchy s teplou vodou, potraviny s rýchlym občerstvením s možnosťou objednania polpenzie. Vaše deti sa môžu hrať na novo vybudovaných detských ihriskách s rôznymi preliezkami a šmýkačkami. Po namáhavej túre určite padne vhod aj osvieženie v bazéne, ktorý sa nachádza priamo v areáli campingu. V campingu sú vyhradené ohniská, a preto si prídu na svoje aj všetci milovníci opekačiek.

  Tých, ktorí obľubujú turistiku, očarí okolitá príroda a množstvo turistických i cyklistických chodníkov, ostatných pokojná atmosféra rozliehajúca sa po campingu.


  Adresa:

  013 06 Belá-Nižné Kamence, Slovensko


  Hodnotenie:
  [yasr_visitor_multiset setid=0 postid=5084 show_average='true']

  www.ohniska.sk

  www.ohniska.sk

  Kontakt:

  www.ohniska.sk

  Myšlienka založiť projekt ohniska.sk vznikla počas opekania na novoobjavenom ohnisku. Existuje toľko krásnych miest, ktoré sú na blízku, no zároveň tak vzdialené, pretože o nich veľa ľudí nevie. Bola by škoda, nechať si tieto miesta len pre seba a nepodeliť sa o ne s ostatnými. A práve preto sme sa spojili s pivovarom Kelt a začali spoločne mapovať ohniska a piknikové miesta po celom Slovensku. Vieš aj ty o peknom mieste? Tak ho pridaj do ohniska.sk.


  Adresa:

  Vyber si na stránke svoje ohnisko po celom Slovensku